Home »

 

Archiwum Wolontariat

 

Wolontariat Szkolny zaprasza do udziału w akcji „PSU NA BUDĘ!”

To już piętnasta akcja Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze, które co roku w okresie jesiennym zachęca do pomocy zwierzakom. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w zbiórce karmy i akcesoriów potrzebnych schronisku.

Pomóżmy i tym razem zapełnić magazyny karmą, kocami, posłaniami. Dzięki nam zwierzaki będą miały co jeść i na czym spać.

Zbiórkę prowadzimy w dniach 3 – 7 grudnia 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska zakończona. Cieszymy się, że nasi koledzy i koleżanki licznie i chętnie włączyli się do akcji. Dziękujemy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrowienia dla chorego kolegi

Nauczyciele, koleżanki i koledzy  napisali kartki z życzeniami świątecznymi  oraz życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla kolegi Emila…

Z niecierpliwością czekamy na Twój powrót do szkoły 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Góra Grosza”

Tradycyjnie bierzemy udział w zbiórce groszówek, które przekażemy Towarzystwu „Nasz Dom” tuż po nowym roku.

 

Radosna Gwiazdka
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to jedna z okazji, by zrobić coś dobrego w tak szczególnym czasie. Nasi uczniowie podzielili się zabawkami dając uśmiech dzieciom ze Szpitala Uniwersyteckiego w im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Oddział Pediatrii.

 

Walentynki 2019

Wolontariusze przygotowali dla koleżanek i kolegów kartki walentynkowe. Zapominalscy nie musieli się martwić, że niczego nie przygotowali dla swoich przyjaciół czy sympatii. Szczególne podziękowania dla Marii Wysoczańskiej, Laury Potaczało oraz Mileny Banaszkiewicz. Dziewczyny sprawiły się na medal !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Góra Grosza” zakończona. Teraz liczymy, liczymy, liczymy…Cieszymy się, że rodzice, nauczyciele i my tak aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę groszówek. Dzięki nam na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech, a dzięki temu i my możemy być radośniejsi.

Policzyliśmy groszówki. Zebraliśmy kwotę 458,80 zł. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 marca członkowie Szkolnego Wolontariatu, przekazali do schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze, karmę oraz zabawki zebrane przez uczniów naszej szkoły. Wszystkim, którzy chcieli pomóc zwierzętom serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkanocna zbiórka żywności

W marcu 2019 r. prężnie działający Szkolny Klub Wolontariatu „My dla innych” zorganizował przedświąteczną zbiórkę żywności i artykułów gospodarstwa domowego. Celem akcji była pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. 5 kwietnia swoją obecnością zaszczyciła naszą szkołę pani kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. A. Mierzwa w towarzystwie pracowników, na ręce których z dumą i satysfakcją przekazaliśmy zebrane artykuły.
Wielkie podziękowania dla wolontariuszy za aktywność, zaangażowanie i dobre serca, które są wrażliwe na potrzeby innych.

 

 

 

 

 

 

 

Pomysłowe wolontariuszki

Iga Zapadka, Marysia Wysoczańska, Laura Potaczało i Julia Kowalczyk zorganizowały kiermasz słodkości, z którego dochód przeznaczyły na zakup edukacyjnych naklejek na schody. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszek uczniowie mogą utrwalać tabliczkę mnożenia oraz przypadki, a szkolne klatki schodowe stały się barwne i estetyczne.
Gratulujemy pomysłu i dziękujemy:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2019 / 2020

Światowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone 4 października
Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś zwierzakowi.

Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.

W naszej gminie, w miejscowości  Koźla powstała Alpakowa Zagroda. Alpaki to pełne uroku i wdzięku południowoamerykańskie zwierzęta, które mogą być wykorzystywane w celach terapeutycznych. Ulubionym przysmakiem alpak są marchewki. Zróbmy im wspólnie zimowy zapas.

Ilustracja do informacji: Otwarcie Alpakowej Zagrody

Wolontariat szkolny zaprasza do zbiórki marchewek dla tych cudownych zwierzaków od 23 września do 18 października 2019 r.

Zbiórka na każdej długiej przerwie na korytarzu na piętrze.

Włącz się do akcji !

 

Zbiórka marchewek trwa. Oto nasze pierwsze dary dla uroczych alpak :).

Akcja zakończona. Alpaki mają zapas przysmaku na zimę.

Z pozdrowieniami dla Wójta Gminy Świdnica

Wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali halloweenową imprezę połączoną z akcją „Cegiełka dla Wójta”. Zebraliśmy 653 zł.  Zebraną kwotę przekażemy do Urzędu Gminy. Życzymy Panu Krzysztofowi Stefańskiemu szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

 

5 grudnia – Dzień Wolontariusza

Święto Wolontariusza uczniowie naszej szkoły uczcili czynem społecznym na rzecz szkoły – porządkami terenu szkoły. Jesienne porządki przy dobrej pogodzie były frajdą, tym bardziej, że efekty pracy były bardzo widoczne. Zniknęły liście, otoczenie budynku szkolnego stało się bardzo estetyczne. Gratulujemy inicjatywy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarze Gminne w rękach wolontariuszy

12 grudnia nasi wolontariusze z klasy VIII, mimo niezbyt sprzyjającej aury dostarczyli mieszkańcom miejscowości Słone kalendarze na rok 2020.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcja „Czyste ręce”

Nasi wolontariusze dbają o higienę rąk wszystkich uczniów. W związku z tym przeprowadzili akcję, podczas której rozdawali jednorazowe chusteczki antybakteryjne, zwracając przy tym uwagę koleżanek i kolegów na konieczność zachowania higieny na co dzień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

Wolontariat Szkolny znów w akcji. Pomagamy innym. Zachęcamy wszystkich do wspólnego działania.

„KWIATY ZA ELEKTROGRATY „

Wolontariusze zachęcili koleżanki i kolegów do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez CASTORAMĘ POLSKA, która wraz z AURAEKO OOSEE S.A. organizuje zbiórkę elektrośmieci. Zebraliśmy niesprawne, nieużywane urządzenia, działające na prąd lub baterie. W zamian otrzymaliśmy 20 sadzonek wrzosów, które upiększą nasz szkolny teren. Dziękujemy wszystkim za udział  i proekologiczną postawę. Cieszymy się, że rozumiecie zagrożenia dla planety płynące ze zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta w Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu przekazały zebrane kasztany na rzecz podopiecznych Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony 5 grudnia to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Z okazji tego święta nasza szkoła bierze udział w akcji MEN „Razem na Święta”.

W tym roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji MEN pod hasłem „Razem na Święta”. Spośród proponowanych działań wybraliśmy pomoc dla zwierząt z zielonogórskiego schroniska. Karmę dla zwierząt zakupiliśmy z funduszy uzyskanych ze sprzedaży puszek aluminiowych zebranych przez uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WOLONTARIAT WCIĄŻ AKTYWNY

Mimo przerwy świąteczno – noworocznej wolontariuszki Agnieszka i Wiktoria Krzemieniec znalazły czas, aby tuż  przed końcem roku  dostarczyć mieszkańcom Słonego kalendarze gminne na rok 2021.

„ZBIERAMTO W SZKOLE”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.
Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.
Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Plakat informuje o zbieraniu i pomaganiu misjom. Nasza szkoła zbiera baterie i monety.

Zbiórka monet i baterii zakończona. Przekazaliśmy 26, 5 kg monet oraz 5 dużych kartonów baterii.

zdjęcie przedstawia nauczyciela i trzech uczniów z zebranymi w kartonach bateriami i monetami

 

 

 

 

 

 

Nasz wolontariusz Fabian wraz z mamą zainicjowali udział naszej szkoły w akcji siepomaga  dla Ani. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego we współpracy z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowano zbiórkę na rzecz Ani. Wspaniali darczyńcy, którymi byli rodzice i uczniowie naszej szkoły zebrali kwotę 2 315,60 zł. Serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć kogoś w potrzebie.

zdjęcie przestawia ucznia i jego mamę stojących przed wejściem do szkoły z puszką na datki dla chorej Ani

Tata Ani podziękował osobiście p. Kasi za postawę syna, któremu na pamiątkę ofiarował koszulkę.

 

 

 

 

Na rzecz Ani przekazane zostały także nakrętki zbierane w naszej szkole 🙂

zdjęcie przedstawia dwie uczennice wskazujące na worki z zebranymi nakrętkami zdjęcie przedstawia troje uczniów wyjmujących nakrętki z pojemnika w kształcie serca zdjęcie przedstawia rodzica i uczniów pakujących worki z nakrętkami do samochodu

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status