Home »

 

Współpraca polsko – grecka

 

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Johann Wolfgang Goethe

Słowa tego niemieckiego poety od lat przyświecają nauce języków obcych w naszej placówce. W tym roku szkolnym nasza szkoła zamierza świętować Europejski Dzień Języków w niezwykły sposób. Nie będzie to tylko jeden dzień, w którym uświadamiamy sobie, że znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna. Uczniowie klasy 7, pod przewodnictwem nauczycielki języka angielskiego – Anity Kucharczyk, będą wymieniać tradycyjne listy z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionej szkoły greckiej. Giota Boubouli – nauczycielka języka angielskiego z Grecji, która gościła w naszej Gminie w minionym roku szkolnym, wraz ze swoimi uczniami kontynuuje kontakty i przyjaźń polsko – grecką. Nasi siódmoklasiści będą wymieniać listy w języku angielskim.

na zdjęciu uczniowie z napisem pen friends

 

Grupa zaangażowanych uczennic i uczniów z klasy 7 naszej szkoły napisała listy do swoich przyjaciół z Agrinio. Każdy z uczniów otrzymał imienny list od greckiego ucznia i teraz z radością odpisywaliśmy na tę korespondencję. Siódmoklasiści podczas lekcji języka angielskiego wraz z nauczycielką Anitą Kucharczyk nie tylko opisywali swoje hobby i zainteresowania, ale także zapoznali korespondencyjnych przyjaciół z naszą Małą Ojczyzną. Do listów zostały załączone fotografie uczniów, zdjęcia naszej pięknej szkoły, a także pocztówki z Zielonej Góry. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na odpowiedź ze słonecznej Hellady!

grupa uczniów z kartkami ze swoim imieniem uczniowie odpisują na listy od greckich kolegów list i zdjęcie kolegów z Polski

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status