Home »

 

Biblioteka

 

   

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

. . . „prawdziwa biblioteka wcale nie musi być duża i piękna . Nie musi też mieć najlepszych udogodnień czy najefektywniejszych pracowników ani największej liczby użytkowników. Prawdziwa biblioteka ma służyć… Prawdziwa biblioteka to taka, której nikt nie zauważa, bo jest na miejscu od zawsze i zawsze oferuje to, czego [czytelnicy] potrzebują. ” . . .

„Dewey, wielki kot w małym mieście

Vicki Myron, Bret Witte

 

Biblioteka zaprasza

PONIEDZIAŁEK                 11.30 – 14.00
WTOREK                  8.00 – 15.00
ŚRODA                 8.00 – 15.00
CZWARTEK                  10.00 – 17.00
PIĄTEK                   8.00 – 14.30

 

OFERUJEMY:

•lektury,

•wiele nowości z literatury pięknej,

•literaturę pedagogiczną,

•literaturę dla dzieci i młodzieży,

•duży wybór słowników i encyklopedii różnych dziedzin

•dostęp do Internetu.

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice i mieszkańcy Słonego.

 

REGULAMIN BIBLIOTEKI

 

ROK SZKOLNY 2021 / 2022

NARODOWE CZYTANIE 2021

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Narodowego Czytania odbyła się u nas trzeciego września. Do czytania tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej” biblioteka zaprosiła klasę siódma z wychowawczynią Arletą  Szyngiel. Jest to co prawda lektura licealna, ale i my postanowiliśmy przeczytać fragment tego dzieła. Zuzanna Kotarska (Hesia), Sylwia Musiał (Mela), Wiktoria Krzemieniec (Dulska) oraz Nikodem Ignaczak (Zbyszko) włożyli w czytanie dużo serca  i emocji. Koledzy słuchali z uwagą, sceny piątej z aktu pierwszego od czasu do czasu wybuchając śmiechem. Wydarzenie było wspaniałą okazją, by popularyzować polską literaturę oraz promować kulturę żywego słowa. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na następną edycję Narodowego Czytania za rok.

Bibliotekarz informuje uczniów o akcji Narodowego Czytania. Uczniowie czytają z podziałem na rolę fragment utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej"- scena piąta z aktu pierwszego. Uczniowie czytają z podziałem na rolę fragment utworu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej"- scena piąta z aktu pierwszego. Zdjęcie  przedstawia występujących uczniów tuż po ukończeniu czytania. Uśmiechnięci przyjmują brawa.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status