Home »

 

Biblioteka

 

   

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

. . . „prawdziwa biblioteka wcale nie musi być duża i piękna . Nie musi też mieć najlepszych udogodnień czy najefektywniejszych pracowników ani największej liczby użytkowników. Prawdziwa biblioteka ma służyć… Prawdziwa biblioteka to taka, której nikt nie zauważa, bo jest na miejscu od zawsze i zawsze oferuje to, czego [czytelnicy] potrzebują. ” . . .

„Dewey, wielki kot w małym mieście

Vicki Myron, Bret Witte

 

Biblioteka zaprasza

PONIEDZIAŁEK                 8.00 – 14.00
WTOREK                  8.00 – 14.00
ŚRODA                 11.00 – 17.00
CZWARTEK                  12.00 – 18.00
PIĄTEK                   8.00 – 14.00

 

OFERUJEMY:

•lektury,

•wiele nowości z literatury pięknej,

•literaturę pedagogiczną,

•literaturę dla dzieci i młodzieży,

•duży wybór słowników i encyklopedii różnych dziedzin

•dostęp do Internetu.

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice i mieszkańcy Słonego.

 

 

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

 

   NARODOWE CZYTANIE  04.09.2020

Czwartego września Biblioteka Szkolno-Publiczna w Słonem wzięła udział  w corocznym, literackim  święcie łączącym nas przy wspólnej lekturze. Dziewiąta edycja zainicjowanej  w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania poświęcona została „Balladynie” Juliusza Słowackiego. Wybrany fragment utworu odczytali z podziałem na rolę uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Słonem: Aurelia Giza, Aleksandra Leśniak, Jakub Makowski, Marcel  Szyngiel, Mikołaj Osowski. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólne zanurzenie się w świat baśniowej „Balladyny”.

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 Września

Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi beneficjentami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania są dzieci i młodzież. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole czytaliśmy głośno w oddziałach przedszkolnych i klasach o godzinie dziesiątej „Bajkę o pewnym panu i Kayli – kotce ślicznotce . Autorką bajki jest Halinka Bohuta- Stąpiel, poetka, artystka estradowa zamieszkała w Wilkanowie.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status