Home »

 

Słone TV

 

W Szkole Podstawowej im. Bartłomieja Pitiscusa w Słonem powstała szkolna telewizja. „Słone TV” działa od początku kwietnia. Uczniowie mogą uczyć się kręcenia filmów, nagrywania dźwięku oraz montażu. Tworzenie nowych treści wymaga od uczniów zaangażowania. doskonalą oni swoje umiejętności społeczne, dykcję, prezencję, a także zdolność zbierania i przetwarzania danych. Nowe możliwości do rozwoju zapewnił udział szkoły inicjatywie edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – „Laboratoria Przyszłości”. W planach jest umieszczenie w sieci jednego odcinka na miesiąc. Każdy filmów stanowi podsumowanie wydarzeń z placówki takich jak imprezy szkolne, konkursy oraz wydarzenia okolicznościowe. Pierwszy film jest już dostępny na platformie YT i  na oficjalnym kanale „Słone TV”.

 

Podsumowanie kwietnia 2022 r.

O nas w telewizji 🙂

https://gorzow.tvp.pl/60247064/szkola-ma-wlasna-telewizje-uczniowie-poznaja-prace-prezenterow-i-redaktorow

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słonem koło Zielonej Góry wzięli kamery w ręce i stworzyli własną telewizję. Wszystkiego uczyli się od początku roku szkolnego, a niemal 2 tygodnie temu umieścili pierwszy odcinek podsumowujący najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. W prace redakcji telewizyjnej zaangażowało się kilkanaścioro uczniów, najmłodsi z nich chodzą do V klasy. Jedni zajęli się nagrywaniem i redagowaniem informacji. 2 uczennice zostały prezenterkami. Żeby jednak każdy mógł się nauczyć jak najwięcej, uczniowie zamieniają się czasem rolami. Na potrzeby telewizji poddasze szkoły zmieniło się w studio. Tu uczniowie prezentują wiadomości. Rozstawiają parasolki, montują żarówki i przygotowują wydanie. Całe potrzebne wyposażenie – mikrofony, kamery, oświetlenie, szkoła kupiła częściowo z inicjatywy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz z własnych pieniędzy. Młodzież stale rozwija swoje umiejętności pracy ze sprzętem.
Przy tym projekcie uczniowie mają dobrą okazję do ćwiczenia pracy w grupie. Jednak mogą też poznać też pracę w telewizji „od podszewki”.
Odcinki będą się pojawiać co miesiąc, na kanale telewizji w serwisie YouTube. ( tekst gorzow.tvp.pl)
fot.: Jerzy Sternal

Strefa Młodych – uczniowska telewizja Słone TV

Podsumowanie maja 2022 r.

Podsumowanie czerwca 2022 r.

Słone TV, wrzesień 2022
Zrealizowane dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
https://www.youtube.com/watch?v=egDE4bqOWaE
Słone TV, październik 2022
Film zrealizowany dzięki wsparciu z projektu Laboratoria Przyszłości.
Słone TV – listopad 2022
#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci
Słone TV z grudnia 2022 roku, tworzone z udziałem naszych uczniów, dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości”

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

Słone TV styczeń 2023 r.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status