Home » Wydarzenia » „Kulturalny wykop, czyli świdnickie wykopki”

 

„Kulturalny wykop, czyli świdnickie wykopki”

 

W ostatnich dniach uczniowie klasy 7 wspólnie ze Stowarzyszeniem Klubu Seniora  mieli możliwość uczestnictwa w wydarzeniu realizowanym przez z Gminny Ośrodek Kultury „Kulturalny wykop, czyli świdnickie wykopki”. Były to fantastycznie spędzone trzy dni. Młodzież z naszej szkoły brała udział w warsztatach wikliniarskich, wspólnie z seniorami przygotowała smakowite potrawy z ziemniaków, dzieci mogły też zobaczyć, jak wyglądają prawdziwe wykopki. Nasi uczniowie wzięli również udział w przygotowaniu inscenizacji, dzięki której poznali zwyczaje towarzyszące wykopkom.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 -2021 – województwo lubuskie.

Zdjęcie przedstawia dzieci i seniorów przygotowujących potrawy z ziemniaków. Dzieci przy długim stole kosztują ziemniaczane potrawy. Uczniowie i seniorzy przygotowują się do zbierania ziemniaków na polu. Grupa uczniów i dorosłych z Klubu Seniora zbierają ziemniaki na polu. Grupa osób zbiera ziemniaki. Uczniów i Klub Seniora w czasie wykopków odwiedziła Pani Wójt.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status