Home »

 

Oddziały przedszkolne

 

 

Bal 2021 w „0”

 

 

 

 

 

 

 

 

Takie miłe zakończenie ferii. Koncert na gitarę klasyczną ucznia 3 klasy szkoły muzycznej Franka Piwonia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo ferii u nas mnóstwo atrakcji. Dzisiaj specjalnie dla nas zagrała Różyczka- uczennica 2 klasy szkoły muzycznej. Bardzo dziękujemy za koncert, był śliczny. 🥰🥰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W końcu!!!
 Zeszłoroczne prace ceramiczne wróciły do dzieci.  🥰 Niech sprawiają radość. A my czekamy na kuriera i przystępujemy do lepienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W szale malarstwa 😁

 

 

 

Taki mały przedsmak września 🤭😍 😍

 

 

 

 

 

 

 

Witamy !!! 

 

„Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć,

nauczyłem się w przedszkolu –

o tym jak żyć, co robić,

jak postępować, współżyć z innymi,

patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć

i wyobrażać sobie lepszy świat”
 

 Robert Fulghum

 GRUPY:

„Smoki”    3 – 5 lat                                                                                   „Mrówki”   5 -6 lat

wychowawczyni – Anna Furmanek                                                      wychowawczyni – Hanna Trojanowska

12472349_245377549142463_1449998587103811693_n   20170404_101116

Czas pracy oddziałów przedszkolnych

8.30 -13.30 od poniedziałku do piątku

Opłata za pobyt w przedszkolu ponad czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie (po godzinie 13:30) wynosi 1 PLN.

ROK SZKOLNY 2018 /2019

9-go listopada dzieci z grupy „Smoki” oraz grupy „Mrówki” wyjechały do Zielonej Góry na lekcję muzealną pt.:”Rycerze i ich świat”, odbywającą się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Oglądaliśmy prezentację o rycerzach – kim byli? Kiedy chłopiec stawał się rycerzem?  Jak wyglądał strój rycerza? Słuchaliśmy bajki. Później przeszliśmy do sali, w której mogliśmy zobaczyć i dotknąć takiej zbroi. Było również „pasowanie na rycerza” przez króla w obecności królowej. Kolorowaliśmy strój rycerski. Na koniec oglądaliśmy makietę Zielonej Góry i okolic. Przebywanie w salach muzealnych, jak i cała lekcja zrobiły na nas duże wrażenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi na warsztatach
30 listopada oddziały przedszkolne – Smoki i Mrówki wzięły udział w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych w Domu Harcerza. Zrobiliśmy 2 ozdoby choinkowe i zwiedziliśmy piękny nowy budynek D. H.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 5 grudnia w przedszkolaki odwiedziły Świętego Mikołaja. Najpierw wesoło bawiły się z elfami a potem otrzymały podarki od Mikołaja.

 

 

 

6-go grudnia odwiedził nas Mikołaj. Prezenty były tak duże, że mikołajowi pomocnicy dostarczyli je dzień wcześniej. Niektórym z nas ten Mikołaj kogoś przypominał…

 

 

 

 

 

 

 

Każdego miesiąca uczestniczymy w koncercie zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Słuchamy, tańczymy, a tym razem występowaliśmy również na scenie. Gosia i Kamil wzięli udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

8 lutego, o godzinie 16-stej dzieci z „zerówki” rozpoczęły uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie jako pierwsze były tańce ludowe przygotowane pod kierunkiem pana Michała Kiszowary z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca w Zielonej Górze. Później piosenki, tańce dziecięce i wiersze. Akompaniował rytmik, pan Artur Jachimowicz. Uroczystość zakończono wręczeniem prezentów oraz … słodkim poczęstunkiem : Właściwie można byłoby powiedzieć, że „świecimy przykładem”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 lutego  2019 r.przedszkolaki z grupy Smoków przygotowały występy artystyczne dla Babć i Dziadków. W programie były tańce, piosenki i recytacja wierszyków. Goście byli zachwyceni.

 

 

 

 

 

Zima w sali- ponieważ na dworze jest mokro i zimno a buciki przemakają postanowiliśmy się w sali pobawić śniegiem i ulepić bałwanka w cieple….tylko szybko się stopiły.

 

 

 

 

 

 

12 lutego przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym, który odbył się na sali wiejskiej w Słonem. Bal poprowadził Bardzo Fajny Klaun. Były tańce-wygłupiańce, ogromne bańki mydlane, dmuchany zamek i zwierzątka z balonów.

 

 

 

W lutym odbyły się kolejne zajęcia z całego cyklu Krainy Eksperymentów. Tym razem byliśmy „zaczarowani” chemią kwasów i zasad, pięknie zmieniającymi się kolorami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2020 / 2021

W zerówce w przedszkolu w Słonem wiele się dzieje. Na początku grudnia odwiedził nas Mikołaj przynosząc prezenty grzecznym dzieciom, a więc wszystkim. Zaśpiewaliśmy Mikołajowi piosenki i wysłuchał wierszyka, specjalnie dla niego przygotowanego. Potem ćwiczyliśmy z panią Moniką Rozkrut, instruktorką i właścicielką PoleMani Krosna Odrzańskiego. Robiliśmy wszystkie możliwe wygibasy. Pani Monika uczyła nas bezpiecznego ćwiczenia i wytłumaczyła dlaczego potrzebna jest dobra rozgrzewka przed trudnymi ćwiczeniami. Dostaliśmy zadania do nauki – sprawdzi następnym razem jak przyjedzie do nas na zajęcia. Uczyliśmy się też o zdrowym odżywianiu z panią Ulą Horowską- zajęcia z ramienia PCK – przedszkolaki zostały zapoznane z piramidą zdrowia i zostały omówione produkty znajdujące się w niej. Na koniec odwiedziła nas Kraina Eksperymentów na specjalne życzenie przedszkolaków, które bardzo stęskniła się za zajęciami. Zajęcia do ostatniej chwili były utrzymane w tajemnicy, aby były większą niespodzianką. Wspólnie dzieci zrobiły sztuczny śnieg- poznały właściwości hydrożelu. Teraz niestraszna nam bezśnieżna aura na święta, mamy śnieg zapasowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawie w oddziale przedszkolnym

Pomimo ferii czas w zerówce w przedszkolu w Słonem upłynął pod znakiem wielu atrakcji. Przede wszystkim po raz kolejny dzieciaki otrzymały swoje wyroby ceramiczne- własnoręcznie lepione i szkliwione a wypalane w piecu do ceramiki w GOK-u w Świdnicy. Czas w styczniu poświęciliśmy na lepienie nowych rzecz z gliny- czyli program pod opieką Anny Furmanek „Ceramiczny przedszkolak” jest nadal kontynuowany. Odwiedzili nas też wspaniali goście- Róża i Franciszek- uczniowie szkoły muzycznej z Zielonej Góry przygotowując dla nas wspaniałe koncerty- niektórzy zaczęli marzyć o pójściu w ich ślady. Mieliśmy też okazję zasiąść w szkolnych ławkach i mieć poprowadzone zajęcia jak w szkole- w końcu od września będziemy w nich zasiadać codziennie! Poczuliśmy się też jak prawdziwi artyści malując oooogromne obrazki. Ostatnią rzeczą, która sprawiła nam mnóstwo frajdy to był śnieg. W końcu mogliśmy ulepić bałwany. A więc styczeń uważamy za udany!!!! Ciekawe co jeszcze nas fajnego spotka?

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status