Home »

 

Oddziały przedszkolne

 

Witamy !!! 

 

„Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć,

nauczyłem się w przedszkolu –

o tym jak żyć, co robić,

jak postępować, współżyć z innymi,

patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć

i wyobrażać sobie lepszy świat”
 

 Robert Fulghum

 GRUPY:

„Smoki”    3 – 5 lat                                                                                   „Mrówki”   5 -6 lat

wychowawczyni – Anna Furmanek                                                      wychowawczyni – Hanna Trojanowska

12472349_245377549142463_1449998587103811693_n   20170404_101116

Czas pracy oddziałów przedszkolnych

8.30 -13.30 od poniedziałku do piątku

Opłata za pobyt w przedszkolu ponad czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie (po godzinie 13:30) wynosi 1 PLN.

ROK SZKOLNY 2018 /2019

9-go listopada dzieci z grupy „Smoki” oraz grupy „Mrówki” wyjechały do Zielonej Góry na lekcję muzealną pt.:”Rycerze i ich świat”, odbywającą się w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Oglądaliśmy prezentację o rycerzach – kim byli? Kiedy chłopiec stawał się rycerzem?  Jak wyglądał strój rycerza? Słuchaliśmy bajki. Później przeszliśmy do sali, w której mogliśmy zobaczyć i dotknąć takiej zbroi. Było również „pasowanie na rycerza” przez króla w obecności królowej. Kolorowaliśmy strój rycerski. Na koniec oglądaliśmy makietę Zielonej Góry i okolic. Przebywanie w salach muzealnych, jak i cała lekcja zrobiły na nas duże wrażenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najmłodsi na warsztatach
30 listopada oddziały przedszkolne – Smoki i Mrówki wzięły udział w bożonarodzeniowych warsztatach plastycznych w Domu Harcerza. Zrobiliśmy 2 ozdoby choinkowe i zwiedziliśmy piękny nowy budynek D. H.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 5 grudnia w przedszkolaki odwiedziły Świętego Mikołaja. Najpierw wesoło bawiły się z elfami a potem otrzymały podarki od Mikołaja.

 

 

 

6-go grudnia odwiedził nas Mikołaj. Prezenty były tak duże, że mikołajowi pomocnicy dostarczyli je dzień wcześniej. Niektórym z nas ten Mikołaj kogoś przypominał…

 

 

 

 

 

 

 

Każdego miesiąca uczestniczymy w koncercie zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Słuchamy, tańczymy, a tym razem występowaliśmy również na scenie. Gosia i Kamil wzięli udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

8 lutego, o godzinie 16-stej dzieci z „zerówki” rozpoczęły uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie jako pierwsze były tańce ludowe przygotowane pod kierunkiem pana Michała Kiszowary z Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca w Zielonej Górze. Później piosenki, tańce dziecięce i wiersze. Akompaniował rytmik, pan Artur Jachimowicz. Uroczystość zakończono wręczeniem prezentów oraz … słodkim poczęstunkiem : Właściwie można byłoby powiedzieć, że „świecimy przykładem”.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 lutego  2019 r.przedszkolaki z grupy Smoków przygotowały występy artystyczne dla Babć i Dziadków. W programie były tańce, piosenki i recytacja wierszyków. Goście byli zachwyceni.

 

 

 

 

 

Zima w sali- ponieważ na dworze jest mokro i zimno a buciki przemakają postanowiliśmy się w sali pobawić śniegiem i ulepić bałwanka w cieple….tylko szybko się stopiły.

 

 

 

 

 

 

12 lutego przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym, który odbył się na sali wiejskiej w Słonem. Bal poprowadził Bardzo Fajny Klaun. Były tańce-wygłupiańce, ogromne bańki mydlane, dmuchany zamek i zwierzątka z balonów.

 

 

 

W lutym odbyły się kolejne zajęcia z całego cyklu Krainy Eksperymentów. Tym razem byliśmy „zaczarowani” chemią kwasów i zasad, pięknie zmieniającymi się kolorami.