Home »

 

Projekt „Świat nauki”

 

16735599_746695558821049_1575086950_o    

 

 

 

ROK SZKOLNY 2022 / 2023

W naszej szkole kontynuowany jest projekt „Świat Nauki”. Będzie on realizowany w latach 2017 – 2023. W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia rozwijające z języka angielskiego, informatyki, fizyki i matematyki oraz  zajęcia wyrównawcze z matematyki i przyrody i biologii. Zajęciami objęci zostaną uczniowie szkoły podstawowej – klas 4 – 8.

ROK SZKOLNY 2021 / 2022

 

Uczniowie klasy IV - jesienne porządku na szkolnych grządkach.

Uczniowie klasy IV – jesienne porządku na szkolnych grządkach.

Klasa VI - sadzenie poziomek i truskawek na szkolnych grządkach.

Klasa VI – sadzenie poziomek i truskawek na szkolnych grządkach.

Popularne rośliny pół i łąk- karty edukacyjne przygotowane przez uczniów klasy IV.

Popularne rośliny pół i łąk- karty edukacyjne przygotowane przez uczniów klasy IV.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć obserwacji mikroskopowych.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć obserwacji mikroskopowych.

Klasa IV -warsztaty w Centrum Przyrodniczym.

Klasa IV -warsztaty w Centrum Przyrodniczym.

Klasa IV - obserwacje meteorologiczne z zastosowaniem zegara słonecznego i przyrządów do pomiarów.

Klasa IV – obserwacje meteorologiczne z zastosowaniem zegara słonecznego i przyrządów do pomiarów.

Klasa VI - obserwacje meteorologiczne z zastosowaniem przyrządów do pomiarów.

Klasa VI – obserwacje meteorologiczne z zastosowaniem przyrządów do pomiarów.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć poświęconych wodzie.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć poświęconych wodzie.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Uczniowie klasy IV podczas zajęć poświęconych zdrowemu odżywianiu.

 Klasa IV - wiosenne prace na grządkach.

Klasa IV – wiosenne prace na grządkach.

Uczniowie klasy IV podczas przygotowywania sadzonek pomidorów.

Uczniowie klasy IV podczas przygotowywania sadzonek pomidorów.

Uczniowie klasy VI podczas obserwacji nad stawem.

Uczniowie klasy VI podczas obserwacji nad stawem.

Klasa IV - sianie i sadzenie roślin na grządkach.

Klasa IV – sianie i sadzenie roślin na grządkach.

Uczniowie klasy IV - obserwacje nad jeziorem.

Uczniowie klasy IV – obserwacje nad jeziorem.

Klasa IV - wyprawa do lasu.

Klasa IV – wyprawa do lasu.

Zajęcia w Centrum Przyrodniczym

uczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczeń biorący udział w grze terenowejuczniowie przy stanowiskach z wahadłamiuczniowie rozwiązujący zadanie w grze terenowej

Klasa 7 wzięła udział w ciekawej lekcji w Centrum Przyrodniczym, podczas której uczniowie poznali praktyczne zastosowanie wahadeł, zagrali w grę terenową i obejrzeli interaktywną wystawę „Nie wahaj się – baw się”. Poznawanie przez doświadczenie to najlepsza lekcja, więc uczniowie z zainteresowaniem obserwowali prezentowane zjawiska i świetnie bawili się podczas gry terenowej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Świat nauki”.

” Nie wahaj się – baw się i ucz się”

zdjęcie przedstawia dwóch uczniów przy urządzeniu z kulamikilkoro uczniów obserwuje zjawisko fizyczne

” Nie wahaj się – baw się i ucz się”, to hasło kolejnych zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Słonem. Choć z fizyką spotkają się na lekcjach dopiero w klasie VII, już teraz,  podczas zabawy na stanowiskach interaktywnych pojęcia takie jak amplituda, częstotliwość,  okres drgań stawały się łatwe do zrozumienia. Największym zainteresowaniem cieszył się balet piłek.  Po zajęciach w Centrum Przyrodniczym uczniowie obejrzeli dwa filmy ukazujące i tłumaczące ruchy ciał niebieskich w kosmosie, ich wygląd i ułożenie w gwiazdozbiory. Piątkowy wyjazd edukacyjny odbył się w ramach realizacji Projektu ” Świat Nauki”.

Wizyta klasy ósmej w Centrum Keplera

 

grupa uczniów w holu centrum przyrodniczego

23 listopada klasa ósma dobrze się bawiła W Centrum Przyrodniczym oraz w Planetarium w Zielonej Górze.
Rozwiązywaliśmy w parach zadania przyrodnicze dotyczące owadów oraz oglądaliśmy dwa filmy edukacyjne na temat układu słonecznego oraz wszechświata.

W Centrum Przyrodniczym i Planetarium

 

Trzej chłopcy podczas obserwacji z użyciem mikroskopu.Dwaj chłopcy rozwiązują zadania. Jeden siedzi przy stoliku na którym znajduje się przyrząd iluzji optycznej. Drugi chłopiec stoi i przygląda się pracy kolegi.Grupa dzieci siedzi na czerwonych fotelach w sali projekcyjnej Planetarium Wenus w Zielonej Górze.Grupa dzieci w Centrum Przyrodniczym oraz dwie panie wyjaśniające uczniom zasady zajęć warsztatowych.Dziewczynka i chłopiec oraz nauczycielka robiąca zdjęcie. Po prawej stronie znajdują się dwa dinozaury.Stojąca dziewczyna a obok niej na krześle siedzi miniaturka drugiej dziewczynki. Fotografia powstała w wyniku zastosowania iluzji optycznej.

Klasa czwarta uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach w Centrum Przyrodniczym i Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Najpierw, pracując w grupach uczniowie tropili wiedzę związaną z bartnictwem. Następnie w planetarium obejrzeli filmy przybliżające tajemnice fascynującego Wszechświata. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Projektu” Świat Nauki”.

W Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

Uczniowie szukają zadań w centrum nauki.Trzy uczennice przy rozwiązywaniu zadania.Dwóch uczniów rozgryza trudne zadanie.Uczennica mierzy siłę przy zegarze.Pięciu uczniów przed gablotą z eksponatami.Dwie uczennice przy rozwiązywaniu zadania na kolejnym stanowisku.Taniec uczennic z dinozaurami na ekranie telebimu.Kilkoro uczniów odkrywa dinozaura na tablicy interaktywnej.

Uczniowie kl.6 – 7  uczestniczyli w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Świat nauki”, gdzie poprzez poszukiwanie zadań i ich rozwiązywanie poznawali świat roślin, zwierząt i owadów, a w Planetarium Wenus, obejrzeli dwa interesujące filmy o przestrzeni kosmicznej, poznali wszystkie planety oraz dowiedzieli się, że oprócz naszej galaktyki istnieje jeszcze wiele innych.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status