Home »

 

Szkolny Ośrodek Kariery

 

 

 

 

 

 „Każdy człowiek ma w sobie wiele możliwości, musi je tylko odkryć”

Kartezjusz

Nauczyciele prowadzący SZOK : Alicja Hanisz, Beata Pańtak

Poznajemy zawody – Żołnierz

W środę, 28 września br. w ramach Szkolnego Ośrodka Kariery, na lekcji doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z Panią Agatą Makowską – żołnierzem zawodowym, który pracuje w Jednostce Wojskowej jako kierowca. Pani Agata opowiedziała uczniom klas VII i VIII jak została żołnierzem oraz jak wygląda jej praca w wojsku. Przedstawiła swoją drogę zawodową oraz omówiła jakie predyspozycje i jakie umiejętności są potrzebne, aby zostać żołnierzem. Zwróciła uwagę na to, że sprawność fizyczna jest nieodzowna, aby pracować w wojsku. Scharakteryzowała również przykładowy dzień swojej pracy. Odpowiadała na nurtujące młodzież pytania i zachęcała do wyboru ścieżki kształcenia związanej ze służbą w wojsku.

na zdjęciu kobieta w mundurze żołnierza żołnierz w mundurze przed grupą uczniów pani pracująca w wojsku opowiada uczniom o swojej przcy

 

Poznajemy zawody – Kucharz

 

19 października gościem SZOK-u był p. Artur Synytycz. Opowiedział uczniom, jak został kucharzem, jaką drogę trzeba przejść i gdzie najlepiej poznawać tajniki zawodu. Podkreślił, że trzeba wypracować w sobie cierpliwość, pokorę i każdego dnia szukać w pracy zapału. Dodał, że praca w kuchni nie należy do łatwych. Inaczej pracuje się w stołówce, inaczej w restauracji czy hotelu. Nasz gość uznaje pracę kucharza za ciekawą i inspirującą do samorozwoju w kierunku innowacji kulinarnych.

gość opowiada o zawodzie kucharza gość opowiada o drodze, jaką trzeba przejść aby zostać mistrzem kuchni uczniowie dziękują bukietem kwiatów za spotkanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy zawody – kasjer – sprzedawca

W dniu 26.10 2022 r. uczniowie kl.7 spotkali się na zajęciach z doradztwa zawodowego z p. Mirellą Wypych, która opowiedziała o zawodzie kasjer – sprzedawca. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są obowiązki pracowników sieci sklepów spożywczych, w jaki sposób pracownicy są motywowani przez pracodawców i jak wygląda przygotowanie w szkole branżowej do wykonywania zawodu sprzedawcy. Wszyscy dowiedzieliśmy się kim jest tzw. „czarny klient” i jakie są standardy obsługi klientów sklepu. Uczniowie bardzo byli zadowoleni ze spotkania z kolejnym przedstawicielem zawodu w ramach programu SzOKu.

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status