Home »

 

Szkolny Ośrodek Kariery

 

 

 

 

 

 „Każdy człowiek ma w sobie wiele możliwości, musi je tylko odkryć”

Kartezjusz

Nauczyciele prowadzący SZOK : Alicja Hanisz, Beata Pańtak

Poznajemy zawody – Żołnierz

W środę, 28 września br. w ramach Szkolnego Ośrodka Kariery, na lekcji doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z Panią Agatą Makowską – żołnierzem zawodowym, który pracuje w Jednostce Wojskowej jako kierowca. Pani Agata opowiedziała uczniom klas VII i VIII jak została żołnierzem oraz jak wygląda jej praca w wojsku. Przedstawiła swoją drogę zawodową oraz omówiła jakie predyspozycje i jakie umiejętności są potrzebne, aby zostać żołnierzem. Zwróciła uwagę na to, że sprawność fizyczna jest nieodzowna, aby pracować w wojsku. Scharakteryzowała również przykładowy dzień swojej pracy. Odpowiadała na nurtujące młodzież pytania i zachęcała do wyboru ścieżki kształcenia związanej ze służbą w wojsku.

na zdjęciu kobieta w mundurze żołnierza żołnierz w mundurze przed grupą uczniów pani pracująca w wojsku opowiada uczniom o swojej przcy

 
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status